Plandent Teamet

Forbrugsvarer

Salg, Kundeservice forbrugsvarer, Småudstyr og PlanOrder

Sandra Amler
Distriktschef, øst
Telefon 31 65 02 81
sandra.amler@plandent.dk

Tina Lentz
Distriktschef, øst
Telefon 53 56 04 88
tina.lentz@plandent.dk

Steen Yde
Distriktschef, vest
Telefon 20 20 07 85
steen.yde@plandent.dk

Lene Nyborg
Distriktschef, vest
Telefon 40 13 45 98
lene.nyborg@plandent.dk

Tina Hedegaard
Salg og produktchef
Telefon 31 79 77 81
tina.hedegaard@plandent.dk

Mette Trige
Salgsdirektør
Telefon 43 66 44 08
mette.trige@plandent.dk

Charlotte Brammer
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
charlotte.brammer@plandent.dk

Else Overgaard
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
else.overgaard@plandent.dk

Birte Pilgaard
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
birte.pilgaard@plandent.dk

Marianne Schytz
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
marianne.schytz@plandent.dk

Lene Otte
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
lene.otte@plandent.dk

Sille Palsholt
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
sille.palsholt@plandent.dk

Michelle Hasle
Kundeservice
Telefon 43 66 44 44
michelle.hasle@plandent.dk

Line Dalsgaard
Kundeservicechef og Projektleder PlanOrder
Telefon 31 14 73 09
line.dalsgaard@plandent.dk

Jeanette Branick
PlanOrder salgskonsulent Jylland/Fyn
Telefon 31 16 10 63
jeanette.branick@plandent.dk

Heidi Holdt
Distriktschef intern
Telefon 31 61 50 23
heidi.holdt@plandent.dk

Stine Andersen
Distriktschef intern
Telefon 31 51 20 71
stine.andersen@plandent.dk

Stephen Meile
Konsulent
Telefon 31 69 42 36
stephen.meile@plandent.dk

Thomas Jakobsen
Key Account Manager
Telefon 30 30 66 48
thomas.jakobsen@plandent.dk

Pernelle Frickmann
Tandlæge, produktchef forbrugsvarer
Telefon 43 66 44 25
pernelle.frickmann@plandent.dk

Heidi Lykke
Farmaceut, produktchef forbrugsvarer
Telefon 43 66 44 09
heidi.lykke@plandent.dk

Michael Andersen
Forretningsudvikler
Telefon 31 32 21 56
michael.andersen@plandent.dk

Udstyr & Service

Dentalteknikere, salg og administration

Karsten Sønksen
Dentaltekniker
Telefon 28 19 18 43
karsten.sonksen@plandent.dk

Jesper Peterson
Dentaltekniker
Telefon 51 25 76 10
jesper.peterson@plandent.dk

Thomas Falck
Dentaltekniker
Telefon 26 77 41 77
thomas.falck@plandent.dk

Martin Smith
Dentaltekniker
Telefon 21 84 85 02
martin.smith@plandent.dk

Bjarne Madsen
Dentaltekniker
Telefon 29 28 00 48
bjarne.madsen@plandent.dk

Dennis Holm Larsen
Dentaltekniker
Telefon 31 40 19 92
dennis.holm@plandent.dk

Søren Wille
Dentaltekniker
Telefon 31 70 08 06
soeren.wille@plandent.dk

David Tøttrup
Dentaltekniker
Telefon 31 49 30 49
david.toettrup@plandent.dk

Mark Clausen
Dentaltekniker
Telefon 31 33 16 74
mark.clausen@plandent.dk


Martin Vind
Dentaltekniker
Telefon 31 67 24 86
martin.vind@plandent.dk

Tonny Albæk
Dentaltekniker
Telefon 28 11 86 17
tonny.albaek@plandent.dk

Finn Jakobsen
Værkstedstekniker
Telefon 26 77 39 03
finn.jakobsen@plandent.dk

Michael Højlund
Dentaltekniker
Telefon 26 77 19 17
michael.hoejlund@plandent.dk

Morten Helbo
Dentaltekniker
Telefon 40 55 30 71
morten.helbo@plandent.dk

Ole Andreasen
Dentaltekniker
Telefon 28 11 86 24
ole.andreasen@plandent.dk

Michael Særkjær
Dentaltekniker
Telefon 40 87 18 22
michael.saerkjaer@plandent.dk

Kim Hansen
Dentaltekniker
Telefon 40 51 18 22
kim.hansen@plandent.dk

Kristian Aalbæk
Salgsassistent
Telefon 87 39 00 82
kristian.soerensen@plandent.dk

Brian Holm
Værkstedstekniker
Telefon 28 11 86 23
brian.holm@plandent.dk

Bent Søndergaard
Værkstedstekniker
Telefon 28 19 18 42
bent.sondergaard@plandent.dk

Per Pedersen
Dentaltekniker
Telefon 28 11 86 18
per.pedersen@plandent.dk

Michael Kelp
Dentaltekniker
Telefon 20 44 67 44
michael.kelp@plandent.dk

Bjarke Buus
Digital tekniker
Telefon 51 24 73 60
bjarke.buus@plandent.dk

Kenn Skjold Toft
Digital tekniker
Telefon 40 40 00 47
kenn.toft@plandent.dk

David Andreassen
IT konsulent
Telefon 26 30 02 21
david.andreassen@plandent.dk

Sven Larsen
IT konsulent
Telefon 20 15 99 86
sven.larsen@plandent.dk

Kenneth Sztuk
IT konsulent
Telefon 51 52 16 88
kenneth.sztuk@plandent.dk

Berk Teke
IT konsulent
Telefon 31 19 01 06
berk.teke@plandent.dk

Phillip Nielsen
IT driftstekniker
Telefon 31 40 05 45
phillip.nielsen@plandent.dk

Bjørn Servais
Servicechef
Telefon 31 65 15 77
bjoern.servais@plandent.dk

Kim Engelke
Regionschef udstyr og service
Telefon 40 43 47 47
kim.engelke@plandent.dk

Frits Gandrup
Chefkonsulent udstyr og service
Telefon 20 40 07 44
frits.gandrup@plandent.dk

Michael Pedersen
Serviceleder
Telefon 28 44 78 26
michael.pedersen@plandent.dk

Robert Hansen
Chef for udstyr, salg
Telefon 53 63 14 81
robert.hansen@plandent.dk

Peter Jacobsen
Chefkonsulent udstyr
Telefon 60 43 88 61
peter.jacobsen@plandent.dk

Janne Andersen
Area Export Manager PLANMECA OY
Telefon 20 41 52 54
janne.andersen@plandent.dk

Sandra Amler
Distriktschef, øst
Telefon 31 65 02 81
sandra.amler@plandent.dk

Tina Lentz
Distriktschef, øst
Telefon 53 56 04 88
tina.lentz@plandent.dk

Steen Yde
Distriktschef, vest
Telefon 20 20 07 85
steen.yde@plandent.dk

Lene Nyborg
Distriktschef, vest
Telefon 40 13 45 98
lene.nyborg@plandent.dk

Johnny Melohn
Teknisk chef, digital
Telefon 43 66 44 36
johnny.melohn@plandent.dk

Carsten Rathlou
Chefkonsulent CAD/CAM
Telefon 27 64 08 94
carsten.rathlou@plandent.dk

Hanne Lilholt Behrens
3D Chefkonsulent
Telefon 31 41 29 31
hanne.behrens@plandent.dk

Michael Ravn
Produktspecialist CAD/CAM
Telefon 40 74 71 52
michael.ravn@plandent.dk

Sinem Cetin
Produktspecialist CAD/CAM
Telefon 31 52 09 97
sinem.cetin@plandent.dk

Louise Neergaard
Teamleder
Telefon 43 66 44 34
louise.neergaard@plandent.dk

Patricia Jensen
Servicekoordinator
Telefon 43 66 44 34
patricia.jensen@plandent.dk

Helle Stage
Servicekoordinator
Telefon 43 66 44 34
helle.stage@plandent.dk

Dorte Larsen
Udstyrs- og service koordinator
Telefon 43 66 44 34
dorte.larsen@plandent.dk

Lisbeth Thorberg
Teamleder
Telefon 27 80 02 83
lisbeth.thorberg@plandent.dk

Claus Petersen
Service og administration
Telefon 21 29 73 44
claus.petersen@plandent.dk

Anders Bentsen
Produktchef småudstyr og udstyr
Telefon 51 29 53 62
anders.bentsen@plandent.dk

Rebecca Petersen
Udstyrskoordinator
Telefon 43 66 44 34
rebecca.petersen@plandent.dk

Hanne Offenberg
Udstyrskoordinator
Telefon 31 66 29 61
hanne.offenberg@plandent.dk

PlanLab

Claes Bülow Nielsen
Laboratoriechef
Telefon 31 12 52 33
claes.nielsen@plandent.dk

Helle Hendriksen
Daglig driftsleder PlanLab
Telefon 31 22 81 69
helle.hendriksen@plandent.dk

Ivan Kes
CAD-designer
Telefon 43 66 44 44
ivan.kes@plandent.dk

Peyman Baladi
CAM-controller
Telefon 43 66 44 44
peyman.baladi@plandent.dk

Gitte Merrald Jensen
Bemaler
Telefon 43 66 44 44
gitte.jensen@plandent.dk

Marco Marashi
Digital aftagelig protetik​​​​​​​
Telefon 43 66 44 44
​​​​​​​marco.marashi@plandent.dk

DentalSuite

Support, salg, drift og udvikling

Nadia Halstrøm
Support
Telefon 43 66 44 88
nadia.pokorni@plandent.dk

Heidi Heegaard
Teamleder support
Telefon 43 66 44 88
heidi.heegaard@plandent.dk

Danielle Kærgaard
Support
Telefon 43 66 44 88
danielle.kaergaard@plandent.dk

Mette Mortensen
Support
Telefon 43 66 44 88
mette.mortensen@plandent.dk

Tina Rasmussen
Support
Telefon 43 66 44 88
tina.rasmussen@plandent.dk

Vibeke Pedersen
Support
Telefon 43 66 44 88
vibeke.pedersen@plandent.dk

Nikita Lygum
Support
Telefon 43 66 44 88
nikita.lygum@plandent.dk

Anita Maar
Supportchef
Telefon 26 30 02 20
anita.maar@plandent.dk

Lisa Drejer
Økonomiassistent KlinikPlus
Telefon 21 80 60 70
lisa.drejer@plandent.dk

Helle Lundsgaard
Økonomiassistent KlinikPlus
Telefon 53 20 34 10
helle.lundsgaard@plandent.dk

Ilona Holm
Økonomiassistent KlinikPlus
Telefon 52 40 42 25
ilona.holm@plandent.dk

Marianne Andersen
Undervisning og rådgivning
Telefon 31 24 83 74
marianne.andersen@plandent.dk

Malene Elgaard
Undervisning og rådgivning
Telefon 26 30 02 24
malene.elgaard@plandent.dk

Tove Hansen
Product Owner
Telefon 20 21 18 12
tove.hansen@plandent.dk

Tina Pedersen
Salg og rådgivning
Telefon 51 25 81 27
tina.pedersen@plandent.dk

Peter Thorsén
Undervisning og rådgivning
Telefon 26 30 02 22
peter.thorsen@plandent.dk

Signe Jepsen

Signe Leegaard Kruse Jepsen
Undervisning og rådgivning
Telefon 29 26 39 45
signe.jepsen@plandent.dk

Marc West
Teamleder IT og digital support
Telefon 43 66 44 99
marc.west@plandent.dk

Jannik Lillelund
IT og digital support
Telefon 43 66 44 99
jannik.kofoed-jensen@plandent.dk

Nikolaj Kristensen
IT og digital support
Telefon 43 66 44 99
nikolaj.kristensen@plandent.dk

Patrick Ramtung
IT og digital support
Telefon 43 66 44 99
patrick.ramtung@plandent.dk

Lucas Jens Kristian Sørensen
IT-support elev
Telefon 43 66 44 99
lucas.sorensen@plandent.dk

Lotte Oxlund
Intern salgskoordinator
Telefon 43 66 44 82
lotte.oxlund@plandent.dk

Helle Thirup-Nielsen
Intern salgskoordinator
Telefon 43 66 44 84
helle.thirup-nielsen@plandent.dk

Thomas Hansen
IT driftsansvarlig
Telefon 31 13 75 77
thomas.hansen@plandent.dk

Kasper Sonne
Produktchef DentalSuite
Telefon 51 91 50 66
kasper.sonne@plandent.dk

Ulla Mathiassen Pilemand
Produktchef DentalSuite
Telefon 53 59 51 42
ulla.pilemand@plandent.dk

Claus Millington
Markedschef
Telefon 26 11 54 41
claus.millington@plandent.dk

Lars Larsen
Seniorudvikler
Telefon 43 66 44 69
lars.larsen@plandent.dk

Søren Andersen
Systemudvikler
Telefon 43 66 44 94
soeren.andersen@plandent.dk

Trine Thune
Systemudvikler
Telefon 43 66 44 88
trine.thune@plandent.dk

Michael Vorting
Systemudvikler
Telefon 43 66 44 71
michael.vorting@plandent.dk

Kim Andersen
Systemudvikler
Telefon 31 34 45 03
kim.andersen@plandent.dk

Tom Gondan
Systemudvikler
Telefon 27 70 85 60
tom.gondan@plandent.dk

Thomas Kvich
Senior Support konsulent
Telefon 43 66 44 88
thomas.kvich@plandent.dk

Andreas Klüwer
Testmanager
Telefon 43 66 44 81
andreas.kluwer@plandent.dk

Kursus

Bonnie Møller
Kursuskoordinator
Telefon 43 66 44 14
bonnie.moeller@plandent.dk

Claus Krolak
Kursuschef
Telefon 43 66 44 17
claus.krolak@plandent.dk

Økonomi

Bonnie Schioldann
Økonomi
Telefon 43 66 44 04
bonnie.schioldann@plandent.dk

Jannie Krusegaard
Økonomi
Telefon 43 66 44 02
jannie.krusegaard@plandent.dk

Sofie
Økonomi

Jesper Kirkegaard
Økonomidirektør
Telefon 43 66 44 03
jesper.kirkegaard@plandent.dk

Indkøb

Vibeke Booncharéon
Indkøber
Telefon 43 66 44 11
vibeke.boonchareon@plandent.dk

Lone Dahl
Indkøber
Telefon 43 66 44 12
lone.dahl@plandent.dk

Karina Thorsén
Indkøber
Telefon 43 66 44 56
karina.thorsen@plandent.dk

Alan Andersen
Indkøbschef og markedschef forbrugsvarer
Telefon 43 66 44 10
alan.andersen@plandent.dk

Susanne Jensen
Web og AX support
Telefon 43 66 44 40
susanne.jensen@plandent.dk

Christina Andersen
Indkøber
Telefon 43 66 44 44
christina.nielsen@plandent.dk

Marketing

Lars Brage
Marketingspecialist
Telefon 43 66 44 15
lars.brage@plandent.dk

Connie Klejn
Marketingspecialist
Telefon 43 66 44 19
connie.klejn@plandent.dk

Betina Munkholm Kudsk
Marketingspecialist
Telefon 43 66 44 60
betina.munkholm@plandent.dk

Louise Petersen
Marketingassistent og grafiker
Telefon 43 66 44 16
louise.petersen@plandent.dk

Anne-Marie Skou
Marketingchef
Telefon 43 66 44 13
anne-marie.skou@plandent.dk

Administration

Clara Rao
Chef for Bæredygtighed og Compliance
​​​​​​​Telefon 40 11 27 65
clara.rao@plandent.dk

Nina Thulstrup
Bæredygtighedsingeniør
​​​​​​​Telefon 31 62 85 13
nina.thulstrup@plandent.dk

Kristoffer Larsen
Bæredygtighedsingeniør
​​​​​​​Telefon 31 62 57 69
​​​​​​​kristoffer.larsen@plandent.dk

Dennis Hindsberg
Administrerende direktør
Telefon 43 66 44 01
dennis.hindsberg@plandent.dk

Kate Bærendtsen
Office Manager
Telefon 43 66 44 07
kate.baerendtsen@plandent.dk

Lars Diers
Forretningsudvikling
Telefon 43 66 44 53
lars.diers@plandent.dk

Jacob Lyskov Nielsen
Forretningsanalytiker/BI
Telefon 28 90 04 38
jacob.nielsen@plandent.dk

Joan Kjærbye
Executive & HR assistent
Telefon 22 92 20 80
joan.kjaerbye@plandent.dk

Lager og IT intern support

Morten Frederiksen
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
morten.frederiksen@plandent.dk

Thomas Garvig
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 66
thomas.garvig@plandent.dk

Kristian Gulbæk
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 64
kristian.gulbaek@plandent.dk

Nadim Irfan
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
nadim.irfan@plandent.dk

Osman Kizilkaya
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
osman.kizilkaya@plandent.dk

Jaine Kure
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 54
jaine.kure@plandent.dk

Amjad Latif
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
amjad.latif@plandent.dk

Humayun Naseer-Ud-Din
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
humayun@plandent.dk

Tanja Nielsen
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
tanja.nielsen@plandent.dk

Peter Olhed
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
peter.olhed@plandent.dk

Zulfiqar Sadiq
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
zulfiqar.sadiq@plandent.dk

Imran Shafi
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 67
imran.shafi@plandent.dk

Tina Stenkvist
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
tina.stenkvist@plandent.dk

Peter Stevens
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
peter.stevens@plandent.dk

Tugba Mermer
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
tugba.mermer@plandent.dk

Andreas Bech Nielsen
Lagerassistent
Telefon 43 66 44 55
​​​​​​​andreas.nielsen@plandent.dk

Jan Ginderskov
Lagerchef
Telefon 31 16 21 32
jan.ginderskov@plandent.dk

Anders Schou
IT intern support
Telefon 43 66 44 28
anders.schou@plandent.dk

Bjørn Cramon
IT- og logistikchef
Telefon 43 66 44 51
bjoern.cramon@plandent.dk